Polubić sprzedaż


Jak polubić sprzedaż? Polubić sprzedaż - Pierwszy post


Od cytatu poniżej zacząłem swoją przygodę na poważnie ze sprzedażą, to śmieszne jak czasami pewne małe rzeczy popychają nas do czegoś bardziej odważnego. Swój blog dedykuję wszystkim, którzy chcą się rozwijać i nie boją się robić nowych rzeczy.
Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, skąd biorą się Twoje opory przed byciem sprzedawcą lub samym procesem, którym jest sprzedaż? 

Często słyszałem od otaczających mnie osób, kim opłaca się być w życiu zawodowym. Jedni uważali, że najlepiej zostać prawnikiem albo lekarzem. Inni twierdzili, że najlepiej zostać architektem. Niektórzy byli przekonani, że najlepiej zostać przedsiębiorcą i mieć własny biznes. Niewątpliwie są to bardzo szanowane i wymagające profesje. Natomiast o co chodzi z tą sprzedażą i byciem handlowcem?

Często zastanawiam się, dlaczego umiejętność radzenia sobie z innymi ludźmi jest tak niedoceniana. Oczywiście każdy ma swoje doświadczenie na ten temat. Myślę jednak, że można zgodzić się z moją opinią, że praca w sprzedaży ma bardzo zły PR w naszym kraju. Czynników z tym związanych może być wiele. Zaczynając chociażby od niskich zarobków w handlu i  na nierealnych celach sprzedażowych kończąc.

Sama sprzedaż jest bardzo wymagająca pod kątem emocjonalnym. Musimy przecież przekonać naszych klientów do określonego działania i na dodatek oczekujemy za to zapłaty. Sprzedaż przecież to nic innego jak odpłatne czynności finansowe, prawne lub techniczne związane z dostarczaniem dóbr, lub usług dla konkretnych podmiotów.

Jak zatem skutecznie przekonywać do produktów, w które często sami nie wierzymy? Co zrobić, kiedy celem sprzedaży jest sprzedaż sama w sobie, a nam samym brakuje poczucia odpowiedzialności i misji w tym, co robimy? Uważam, że dziś tylko odważnych stać na to, by stosować takie podejście do swojego biznesu. Natomiast różne sytuacje mają miejsce.

Jeżeli pracujesz w sprzedaży i doszedłeś do wniosku, że nie wierzysz w produkt i nie czujesz misji związanej ze sprzedażą, tego produktu to postaraj się podejść do tego profesjonalnie. 


Na tym blogu będę starał się przekazywać narzędzia, które mi ułatwiły wypracowanie profesjonalnego podejścia do pracy sprzedawcy. Mam również nadzieję, że razem będziemy mogli podejść do pojawiających się trudności i konstruktywnie zbudować zadowalające rozwiązania. Liczę, że wspólnie będziemy mogli się rozwinąć. Ja pomogę Ci, a Ty mi.

W moim życiu wykonywałem różne zawody. Z każdego z nich wyniosłem bardzo dużo cennego doświadczenia. Zauważyłem, że umiejętność sprzedaży jest przydatna nie tylko “zawodowym handlowcom”, ale każdemu z nas. Przecież od najmłodszych lat wykorzystujemy nasze umiejętności komunikowania się, by przekonać innych do określonego przez nas działania. Chcemy dostać lepszą ocenę w szkole, później wrócić z imprezy, zwrócić zakupiony wcześniej towar, kupić pierwszy samochód czy mieszkanie. Zwrócę uwagę też na samo szukanie pracy i rozmowy rekrutacyjne. Przecież aplikując na konkretne stanowisko, poniekąd musimy umieć dobrze się “sprzedać” - uśmiech, postawa, dopasowany ubiór, odpowiednio dobrane słowa i pewna postawa zwiększają naszą szansę na sukces.

Jeżeli jesteś zainteresowany opinią specjalistów odnośnie "10 najbardziej pożądanych zawodów w 2018 roku" mogę polecić Ci ten artykuł: KLIKNIJ TUTAJ

10 najbardziej pożądanych zawodów w 2018 roku

Czy w którymś z wymienionych zawodów w artykule dostrzegasz konieczność posiadania umiejętności sprzedażowych? Podziel się ze mną swoją opinią w komentarzu. Dziękuję!

Zdarzyło Ci się czuć niekomfortowo w roli sprzedawcy? Uważam, że musi być tego przyczyna. Mogą to być ograniczające przekonania lub produkt, który nie wnosi wystarczającej wartości w życie innych. Trzeba szukać przyczyny i podjąć odpowiedzialną decyzję co dalej z tą sytuacją zrobić. Mam nadzieję, że wspólnie znajdziemy rozwiązanie w każdej nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji.

Kończąc mój pierwszy post - czy można polubić sprzedaż ? Jestem przekonany, że tak - zaglądaj na mój blog, a mam nadzieję, że Cię do mojej opinii przekonam. Zacznij od tego: przestań sprzedawać, a zacznij dokonywać transakcji i dystrybuuj. Zapomnij o sprzedaży, nie używaj nawet tego słowa. Zbuduj nowe przekonania i zachęć innych ludzi do tego, żeby dostrzegli te same wartości co Ty. Czy można tego nie lubić?

Zastanawialiście się, dlaczego zawód sprzedawcy może być lub jest atrakcyjny? Będę wdzięczny za wszystkie komentarze zawierające argumenty przemawiające za tezą o atrakcyjności zawodu sprzedawcy.


Cieszę się, że doczytałeś do końca, spraw mi jeszcze więcej frajdy i zostaw komentarz.

Dziękuję!Spodobał Ci się ten artykuł?

Zostań czytelnikiem!Zostaję czytelnikiem Twojego bloga!
Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia