5 darmowych aplikacji na smartfon przydatnych w pracy handlowca
Praca handlowca to nie tylko aktywna sprzedaż. Do jego zadań zaliczają się również: budowanie relacji, spotkania biznesowe, prezentacje, doradztwo, sporządzanie ofert i przede wszystkim reagowanie na szybko zmieniające się potrzeby klientów. 


Wszystkie te działania wykonywane z odpowiednią jakością przyczynią się do wzrostu sprzedaży. Co możemy zrobić, żeby móc wykonywać swoje zadania i zwiększać ilość obsługiwanych klientów?

Proponuje zacząć od zautomatyzowania niektórych ze swoich działań sprzedażowych. Niezależenie od dostępnych rozwiązań w miejscu Twojej pracy w łatwy sposób, możesz wykorzystać do tego, chociażby darmowe aplikacje na swój smartfon

Polecam Ci cały artykuł na temat: 9 czynników zmieniających sprzedaż.

Jak można w takim razie zoptymalizować niektóre działania? Zacznij (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś) od zainstalowania zaproponowanych przeze mnie aplikacji i sprawdź, czy są dla Ciebie użyteczne. 

Opisałem każdą z nich, żeby przedstawić w subiektywny sposób mój wybór oraz wyjaśnić go ze względu na zdobyte praktyczne doświadczenie.5 darmowych aplikacji na smartfon przydatnych w pracy handlowca - www.piotrkorniluk.pl

Yanosik


W pracy handlowca duża część zadań wykonywana jest w terenie. Najczęściej są to spotkania handlowe, które odbywają się w siedzibie potencjalnych klientów. Wykonując takie zadania, często możemy natknąć się na różnego typu utrudnienia w ruchu. 

Aplikacja informuje użytkownika o takich zdarzeniach i pozwala mu na zaoszczędzenie cennego czasu. Wyposażona jest również w funkcję nawigacji. Za jej pomocą zatem będziemy mogli łatwiej trafić do celu naszej podróży.

Oprócz ostrzegania o wypadkach i wywołanych nimi zatorach w ruchu drogowym Yanosik informuje również o fotoradarach, kontrolach Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego czy patrolach policji. To głównie z tego powodu cieszy się swoją popularnością. Wypadałoby zaznaczyć, że system zbiera informacje od innych uczestników drogi i przekazuje je dalej tak, więc reakcja na pojawienie się pewnych zdarzeń jest błyskawiczna. Minusem może być konieczność "włączonego Internetu" i pobieranie danych z sieci. Szczególnie istotne w przypadku podróży zagranicznych.

Yanosik przechodzi cykliczne aktualizacje i jest rozbudowywany o nowe funkcjonalności. Za pośrednictwem aplikacji będziemy mogli chociażby zbierać punkty VITAY czy sprawdzić dedykowaną ofertę OC/AC. Myślę, że będzie to przydatne dla kogoś, kto dużo podróżuje samochodem.

W moim przypadku (po nabraniu wprawy w posługiwaniu się aplikacją) korzystanie z legalnego antyradaru, jakim jest Yanosik, pozwoliło na nieinwestowanie w CB Radio. Co uważam za duży plus, tym bardziej że z aplikacji korzystam na dłuższych trasach.Pakiet aplikacji od Google


Całkiem niedawno pojawiły się informacje o kolejnym milowym kroku w rozwoju technologicznym, do którego miał się przyczynić Google. Mam na myśli przewagę kwantową, którą z teorii przekuł na praktykę – o ile wierzyć medialnym doniesieniom. Czy jest to zwiastun rewolucji, która zmieni naszą cywilizację?

Zanim jednak rozmarzymy się o gigantycznych mocach obliczeniowych komputerów kwantowych, warto zwrócić uwagę na to, jakie aplikacje proponuje nam Google - które mogą się przydać w naszej pracy.

Które aplikacje przychodzą Ci na myśl, kiedy słyszysz sformułowanie: aplikacja od Googl’a? Czy jest to poczta Gmail, Tłumacz Google, Mapy Google, Google Pay, a może Google Dysk? Skoncentrowałem się na pakiecie aplikacji od Google, których używam na co dzień w swojej pracy. 

Tak, potraktowałem ten pakiet jako jedną pozycję w moim zestawieniu 😉5 darmowych aplikacji na smartfon przydatnych w pracy handlowca - www.piotrkorniluk.plMapy Google


O tej aplikacji można powiedzieć dużo dobrego, ale znajdzie się też łyżka dziegciu w beczce miodu.

Przetestowałem pewną ilość nawigacji: Waze, TomTom, Here, Automapa, Sygic i kilka innych. Podczas wyboru nawigacji istotna była cena, jej niezawodność i aktualność mapy. Najlepszym zestawieniem okazał się jak do tej pory duet Map od Google z Yanosikiem.

Google Maps to nawigacja standardowa w telefonach z systemem Android i iOS – w związku z tym jest najpopularniejszą dostępną opcją na smartfon. Bardzo łatwa w obsłudze (z coraz lepszym sterowaniem głosem), z jasnym i czytelnym informowaniem o korkach. Pozwala to doskonale zaplanować trasę z naprawdę dużą dokładnością. Dosłownie kilka razy zdarzyło mi się, że „wyprowadziła mnie w pole”. Jak na darmową aplikację to naprawę dobry wynik. Godnym polecania płatnym zamiennikiem może być NaviExpert.


Mapy od Google mogą irytować mało czytelnym oznakowaniem zjazdów i pasów ruchu. Należy pamiętać, że tak jak każda aplikacja wymaga ona odpowiedniego „przećwiczenia” i dostosowania funkcjonalności do swoich potrzeb. Polecam ten artykuł, jeżeli chcesz poznać Mapy Google bliżej: o TU kliknij.5 darmowych aplikacji na smartfon przydatnych w pracy handlowca - www.piotrkorniluk.plAsystent Google


To chyba najjaśniejszy i zarazem najciekawszy punkt w całym zaprezentowanych przeze mnie pakiecie aplikacji Googl’a. 

Asystent Google udowadnia, że sterowanie głosem to przyszłość. Taka opcja jest niezmiernie przydatna przede wszystkim podczas prowadzenia samochodu. Umiejętne wykorzystanie jego funkcji w trakcie jazdy pozwala nam trzymać ręce na kierownicy i tym samym zwiększa nasze bezpieczeństwo. Chyba nie muszę tłumaczyć z jakich względów?

W 2019 roku Asystent Google zaczął komunikować się w języku polskim. Muszę przyznać, że nie jest to jeszcze ten poziom, który prezentuje wersja anglojęzyczna, mimo wszystko pokazuje jego potencjał i to, że jest narzędziem, które będzie rozwijane dosyć dynamicznie. Lubię korzystać z polskiej wersji tej aplikacji. Mam nawet kilka swoich ulubionych funkcji. Podczas podróży najczęściej korzystam z Asystenta do wybierania numerów i wykonywania połączeń. Myślę, że chociażby dla tej opcji warto zacząć go używać.
5 darmowych aplikacji na smartfon przydatnych w pracy handlowca - www.piotrkorniluk.plKalendarz Google


Niezliczona ilość funkcji kalendarza od Google powoduje, że jest to narzędzie niezbędne do pracy w roli handlowca. Oczywiście pod warunkiem, że nie mamy zapewnionego innego przez naszego pracodawcę - na rynku dostępnych jest kilka naprawdę dobrych CRM-ów, które można wykorzystać w tym celu. Wszystko po to, żeby móc lepiej organizować swój czas, pamiętać o dużej ilości spraw i sprawniej wykonywać swoje zadania.

Warto zaznaczyć, że kalendarze online z reguły bywają bardziej przejrzyste niż tradycyjne. Dodatkowo możemy mieć do nich dostęp z każdego urządzenia, które łączy się z Internetem.


Spotykam się z opinią, że elektroniczne kalendarze i notatki nie są poręczne i że łatwiej jest coś szybko zapisać na kartce lub w tradycyjnym kalendarzu. Jeżeli komuś taka metoda bardziej przypadła do gustu i jest mu wygodniej, nie musi nic zmieniać. 


Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że do odręcznych notatek zostaliśmy przyzwyczajeni jeszcze w szkole, a tych robionych za pomocą smartfona musimy się nauczyć. Kto wie, może jak ich używanie "wejdzie nam w krew" będzie łatwiej?

Dzięki wykorzystaniu możliwości, które zapewniają nowe technologie uda nam się zaoszczędzić cenny czas, który mija przecież bezpowrotnie. A to powinno być samą w sobie zachętą do zmiany naszych nawyków.
5 darmowych aplikacji na smartfon przydatnych w pracy handlowca - www.piotrkorniluk.plTłumacz Google


Kolejnym narzędziem, które często ułatwia mi pracę, jest właśnie Tłumacz Google. Znam opinię kilku nauczycieli języków, którzy nie polecają tego narzędzia. Twierdząc, że w sieci dostępne są lepsze słowniki. 

Zaznaczę, że nie jest to zwykły słownik. Tłumacz Google korzysta z silnika neuronowego tłumaczenia maszynowego i jest rozwijany od 2006 roku. Jest to system, który stara się tłumaczyć na raz całe zdania, rozumie też tekst, przez co tłumaczenia brzmią naturalniej.

Korzystając z Tłumacza, mogę powiedzieć, że na przestrzeni ostatnich kilku lat znacząco poprawił jakość swojej usługi, a dodatkowo mamy to za darmo.


Wiele funkcji Tłumacza Google dostępnych jest z poziomu przeglądarki. Mimo wszystko warto pobrać wersję na smartfon. 


Jedną z ciekawszych i godnych uwagi funkcji jest tłumaczenie tekstu z obrazu. Możemy wykonać zdjęcie w aplikacji lub zaimportować wcześnie zrobione. Po zaznaczeniu tekstu, który nas interesuje, otrzymamy tłumaczenie.


5 darmowych aplikacji na smartfon przydatnych w pracy handlowca - www.piotrkorniluk.plTiny Scanner


Jeżeli nie słyszałeś o tej aplikacji, koniecznie zainstaluj ją i przetestuj. Naprawdę ułatwia pracę w biurze. 


Co to za aplikacja? To przenośny skaner dokumentów, raportów, paragonów czy zdjęć. Dokumenty zapisywane są w formacie PDF. Bardzo łatwo można przesłać taki dokument od razu drogą mailową, a nawet udostępnić w innej aplikacji czy komunikatorze.5 darmowych aplikacji na smartfon przydatnych w pracy handlowca - www.piotrkorniluk.plEvernote


Evernote to mój bardzo dobry przyjaciel, jeżeli chodzi o robienie notatek i zarządzanie nimi. 


Ma naprawdę ogromną ilość funkcji - przydatnych w biznesie i w pracy na stanowisku handlowca. Do ciekawszych na pewno można zaliczyć możliwość wycinania fragmentów przeglądanych stron internetowych i ich zapisywanie. Ważne, że aplikacja jest dostępna w wersji darmowej, chociaż płatna opcja proponuje znacznie więcej. 

Ciekawą funkcją jest również archiwizowanie wizytówek. Jeżeli tak, jak ja masz ich pełną szufladę, docenisz możliwość zeskanowania i zapisania ich w tej aplikacji. 

Zachęcam Cię, żebyś sam przetestował tę aplikację. W praktyce świetnie organizuje pracę.5 darmowych aplikacji na smartfon przydatnych w pracy handlowca - www.piotrkorniluk.plSpotify


Na końcu znalazła się aplikacja, która mi najbardziej przypadła do gustu. Jak inne tego typu jest dostępna w wersji darmowej i w abonamencie miesięcznym. Upieram się nadal przy tej pierwszej, chociaż ilość reklam między utworami jest coraz większa.


Spotify to serwis streamingowy oferujący dostęp do ogromnej ilości utworów i podcastów. 

Dlaczego ta aplikacja znalazła się w tym zestawieniu? Dlatego, że warto szanować swój czas. Spędzając jego znaczną ilość w samochodzie mamy możliwość słuchania wybranych przez siebie utworów lub co ważniejsze specjalnie przygotowanych podcastów do nauki języków obcych lub innych interesujących nas rzeczy. 

Warto o tym, pamiętać stojąc w korku i słuchając kolejnej reklamy w komercyjnym radio. Podsumowanie


Na rynku dostnępne są gotowe aplikacje CRM, które usprawniają pracę poszczególnych handlowców i ich całych zespołów. Nie zawsze jednak mamy dostęp do takiego narzędzia. Te z reguły są odpłatne i nie wszyscy właściciele firm decydują się na takie inwestycje. 


W tym artykule przedstawiłem 5 subiektywnie wybranych aplikacji na smartfon (z androidem) które są dostępne w wersji darmowej i znacząco wpłwają na moją efektywność.

Jeżeli chcesz poznać ich działanie, już teraz zachęcam Cię do ich przetestowania.


Miałem ostatnio przyjemność udzielić się poprzez gościnny wpis na blogu CallPage. 


Napisałem artykuł pod tytułem: Skuteczne zarządzanie sprzedażą w B2B - czyli kluczowe wskaźniki efektywności w akcji <------ Kliknij i przejdź do artykułu.

Będzie mi niezmienie miło, jeżeli zajrzysz tam, przeczytasz i zostawisz komentarz 😀Spodobał Ci się ten artykuł?

Zostań czytelnikiem!

Zostaję czytelnikiem Twojego bloga!

Źródło i więcej wiedzy:
6 komentarzy:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia