10 rzeczy których NIE robią szczęśliwi ludzie


10 rzeczy których NIE robią szczęśliwi ludzie
Jako ludzie różnimy się od siebie. Mamy inne cele, upodobania i marzenia. Jest jednak coś, co nas łączy. Wszyscy szukamy sposobu na szczęście.

Zadajemy sobie pytanie: co robić, żeby być szczęśliwy? A może chodzi o to, żeby zadać sobie pytanie, czego NIE robić, żeby być szczęśliwym?

Przebrnąłem przez wiele materiałów i publikacji dotyczących wpływu naszej codziennej produktywności na nasze samopoczucie. 


Codziennie stoi przed nami wiele zadań do wykonania. Na koniec każdego dnia to te właśnie rzeczy, które udało się zrobić, dają nam poczucie spełniania. Tak więc można powiedzieć, że bycie produktywnym często wywołuje w nas poczucie szczęścia. Chociaż, kiedy natłok obowiązków zaczyna nas przytłaczać, bardzo często wydaje nam się, że tym, co tak naprawdę mogłoby dać nam szczęście, jest tzw. "nic nie robienie".

Jest wiele rzeczy, które mogą wywołać w nas uczucie szczęścia. Chcę się skupić na tych, które wiążą się z naszymi przekonaniami i nastawieniem. Takie rzeczy, które możemy zmienić lub poprawić pracując nad nimi.

Tak wiem, podobno udzielać rad jest najłatwiej, ale uważam również, że dobrych nigdy nie jest za wiele więc może znajdziesz tutaj jakąś również dla siebie :)

A więc tego NIE robimy, jeżeli chcemy być szczęśliwsi:

1. (NIE) Oceniamy innych

Każdy ma prawo do wyrażania siebie na swój własny sposób. Możemy, być kim chcemy możemy, przeżywać życie tak jak chcemy. Skupiajmy się na sobie, a nie na innych.

2. (NIE) Skupiamy się na rzeczach materialnych


Podobno szczęście to stan umysłu. Postrzegając siebie jako osobę szczęśliwą, często myślimy o wyższym statusie materialnym. 


Drogi samochód, większe mieszkanie, lepsze ubrania. Wszystkie materialne aspekty naszego życia są ważne. Udowodniono jednak, że poczucie szczęścia osiągamy tylko do pewnej kwoty. W dłuższej perspektywie samym konsumpcjonizmem nie jesteśmy sobie w stanie zapewnić lepszego samopoczucia. Więcej dają nam relacje z innymi osobami i rozwój.

3. (NIE) Jesteśmy niewolnikami mediów społecznościowych

Jak często zaglądamy do naszych social mediów tylko po to, żeby sprawdzić, co tam się dziej? Korzystajmy z nich rozsądnie. 


Wyłączmy uporczywe powiadomienia, które w ciągu dnia rozpraszają naszą uwagę. Komunikujmy się z innymi jednym wybranym przez nas kanałem. A na inne media zaplanujmy określony czas w ciągu dnia. Już niedługo Facebook ma udostępnić narzędzie liczące czas, który na nim spędzamy. Ciekawe co byście robili, gdybyście nie "siedzieli na fejsie"? - dajcie znać w komentarzach.

Poniżej ciekawa infografika na temat czasu, który spędzamy w mediach społecznościowych:

10 rzeczy których NIE robią szczęśliwi ludzie


Courtesy of: Mediakix.com


Polecam również cały artykuł: KLIKNIJ TUTAJ4. (NIE) Trzymamy się za wszelką cenę własnych przekonań

Postrzeganie świata z własnej perspektywy jest słuszne, to właśnie czyni nas tym, kim jesteśmy. 
Należałoby sobie zdać tylko jedno pytanie: czy nasze przekonania, to co nami kieruje, jest tak naprawdę nasze? Warto się nad tym zastanowić, zanim postawimy ostatecznie na swoim. Na nasze przekonania przecież wpływa wiele czynników, a wiele z nich działa już na nas, zanim staniemy się dorośli.

5. (NIE) Użalamy się nad sobą

Ciągłe narzekanie na swój los nie jest dobrym sposobem, aby go zmienić. Postrzeganie siebie jako kogoś, kto ma gorzej sprawia, że negatywnie wpływam na swoje otoczenie i życie bliskich nam osób. Lepiej zacząć działać niż narzekać.

6. (NIE) Kontrolujemy za wszelką cenę
W naszym życiu zawodowym lub prywatnym kontrola i poczucie władzy może sprawiać przyjemność. Trudno jest kontrolować innych ludzi bez narzucania im naszej własnej woli. Kluczem do sukcesu jest otaczać się ludźmi, którzy zmierzają w tym samym kierunku co my.

7. (NIE) Krytykujemy

My Polacy tak mamy - lubimy krytykować. Konstruktywna krytyka jest potrzebna w naszym życiu. Wystrzegajmy się jej negatywnej formy. Przecież każdy z nas ma wady i zalety. Za każdym z nas stoi inna przeszłość. Nie dzielmy ludzi na lepszych i gorszych.

8. (NIE) Żyjemy przeszłością

Skupianie się nad tym, co za nami i rozpamiętywanie niepowodzeń nie służy temu, co jeszcze jest przed nami. Z naszych przeszłych doświadczeń należy wyciągać wnioski. Patrzeć na to, co przeszliśmy jak na lekcję. To nasza przeszłość sprawia, że jesteśmy tym, kim jesteśmy. Uczymy się na błędach, żeby w przyszłości ich drugi raz nie popełnić.

9. (NIE) Uzależniamy się od naszego smartfona
Nie pozwólmy, żeby technologia zawładnęła naszym życiem. Zwracajmy uwagę na to, ile czasu spędzamy z naszym telefonem. Nie używajmy go do budzenia nas codziennie rano. Wytyczmy granice w jego funkcjach. Szukajmy sposobu na to, żeby korzystać z tego urządzenia tylko do określonych przez nas celów. Pokus jest wiele. Dajmy swoim dzieciom dobry przykład, żeby i one znały granice między przydatną a uzależniającą funkcją smartfona.

10. (NIE) Boimy się

Każdy w życiu chociaż raz czegoś się bał. Wszyscy się boimy. Strach często nas paraliżuje. Wahając się, myśląc o wszystkim, co może się stać, czekając w nieskończoność na odpowiedni moment, stoimy tak naprawdę w miejscu. Pamiętajmy, że: "Zła decyzja jest lepsza niż brak decyzji" - Gen. H. Norman Schwarzkopf


Cieszę się, że doczytałeś do końca, spraw mi jeszcze więcej frajdy i zostaw komentarz.

Dziękuję!


Spodobał Ci się ten artykuł?

Zostań czytelnikiem!Zostaję czytelnikiem Twojego bloga!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia